KÖŞE YAZARLARI
Skip Navigation Links
 
 
 

Kavak'ta Cezaevi İçin Çalışmalar Başladı

Kavak'ta Cezaevi İçin Çalışmalar Başladı
Gündem - 16.08.2016 Salı 08:44 
Adalet Bakanlığı tarafından Kavak ilçesinde yapılacak olan cezaevi için çalışmalar başladı.
 Kavak'ta istihdam sorununa yönelik ciddi çalışmaların yanı sıra cezaevinin de yapılacak olması ilçe halkının yüzünü güldürdü. Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan cezaevinin 2 bin kişi kapasiteli açık cezaevi olacağını söyleyen Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, "İlçemizde ciddi anlamda istihdama yönelik çalışmalarımız var. İlçemize vatandaşlarımızın çalışabileceği iş sahaları kazandırmak için tüm girişimlerimizi sürdürüyoruz. Tüm kadastro işleri tamamlandı. En kısa sürede ilçemizde inşaat çalışmaları başlayacaktır" dedi.
"Kavak'ın büyümesi ile alakalı ne kadar argüman varsa kullanacağız"

Sarıcaoğlu şöyle konuştu: "1980'lerde nüfusu 40 binlerde olan Kavak bugün 20 binlere geriledi. Yani Kavak göç vermiş. Bu tür yerler yani bacasız fabrikaların ilçeye katkısı büyük olacak. Adalet Bakanlığımıza arazi tahsis ettik. Bin kişilik kapalı, 500 kişilik kadın ve 500 kişilikte çocuk olmak üzere toplamda 2 bin kişilik olacak. Buraya cezaevi gelmesi demek bir Kavak daha demek. İlçemizi daha da büyüteceği için önemsiyoruz yoksa gönül ister ki cezaevleri olmasın, cezaevlerine ihtiyaç duyulmasın buralar hep eğitim yerleri olsun ama buna da ihtiyaç varsa Kavak'ın gelişimi için buda gerekliyse biz o argümanı da kullanmak zorundayız." 
Kaynak:TimeTürk
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!

İlgili Diğer Haberler

Adalet Bakanlığı tarafından Kavak ilçesinde yapılacak olan cezaevi için çalışmalar başladı.
16 Ağustos 2016 Salı
Kavak Toplum Sağlık Merkezi Mahmutlu Mahallesinde vatandaşlara kene eğitimi düzenledi.
04 Eylül 2014 Perşembe
Kavak İlçe Sağlık Müdürü Dr. Çağdaş Emin Maç, son dönemde artan kene vakaları nedeniyle vatandaşlara duyarlı olmaları yönünde uyarıda bulundu.
01 Ağustos 2014 Cuma
Kavak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
21 Temmuz 2014 Pazartesi