KÖŞE YAZARLARI
Skip Navigation Links
 
 
 

Mecid-i Aksa postallar altında,Dünya kör sağır dilsiz

Mecid-i Aksa postallar altında,Dünya kör sağır dilsiz
Gündem - 11.11.2014 Salı 15:39 
Kuran-ı Kerim’i etrafa savurdukları da görgü tanıklarınca ifade edilmiştir

KIBLE CAMİMİZ MESCİD-İ AKSA POSTALLAR ALTINDA, DÜNYA KÖR, SAĞIR, DİLSİZ

  Orta Doğu’yu kan gölüne çeviren, kendi hırs ve çıkarları uğruna genç yaşlı, çoluk çocuk, kadın erkek demeden insan hayatlarını karartan İsrail, Müslüman alemi için son derece büyük öneme sahip olan ilk kıblegahımız Mescid-i Aksa’da yine terör estirmiş ve bu kutsal mekanı savaş alanına çevirerek, askerleri çizmeleriyle caminin içerisine girerek, şereften yoksun olduklarını bir kez daha göstermiştir.
   Yıllardır Filistin halkına uyguladığı mezalimden geri adım atmayan, Filistin halkına kadın, yaşlı, genç demeden işkence yapan, kanlarını akıtan İsrail, askerlerinin bu kutsal mekanımız Kıble Camii’ne Müslümanları kovalamak bahanesiyle girdiği, askerlerin postallarla cami içinde gezdiği ve kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’i etrafa savurdukları da görgü tanıklarınca ifade edilmiştir.
İnançlara dahi saygısı olmayan, insanlıktan nasibini almamış bu kimselerin artık dünya kamuoyunun vicdanlarını titreten saldırılarına bir son vermesi zorunluluk haline gelmiştir. İsrail’e dur demek, yeter artık demek, elini Müslümanların kanının üzerinden çek demek bütün inançların, bütün insanlığın ortak değerlerine sahip çıkmak adına insanlığın omuzlarına yüklenmiş bir sorumluluktur.
Kendilerine karşı en küçük bir olumsuzlukta antisemitizm’i gündeme getirip Yahudilerin mağduriyetini dillendirenler, yıllardır İslam’ın bütün değerlerine saldırmakta, bölgede taş üstünde taş koymamakta, Müslümanların canını almakta ve Müslümanlara en büyük mağduriyeti yaşatmaktadırlar.
    Bizim için Filistin davası, insanlık tarihi boyunca süregelmiş bir mücadeleyi ifade eder. Filistin, bize “Kanla alınan bu topraklar parayla satılamaz” diyen Abdülhamit Han’ın hatırası, Kabe’den önceki Kıblegâhımız olması dolayısı ile de mukaddes emanetimizdir. Bu mukaddes emanetimizin İsrail postalları altında çiğnenmesine asla göz yumamayız.
Değerlerini yitirmemiş, olaylara tarafsız bakabilen tüm insanlık âlemi Birleşmiş Milletlerden, yıllardır hukuku hiçe sayan İsrail’den yaptıklarının hesabının sorulmasını beklemektedir. Yaşanan bu olaylar karşısında Birleşmiş Milletler bütün inançlara aynı mesafede olduğunu ortaya koyacak bir faaliyet göstermek durumundadır. Türkiye olarak ta hükümetten gerekli hassasiyeti göstererek, katil İsrail’e bu saygısız hareketinden dolayı en sert tepkiyi vermesini bekliyoruz.
    Bu vesileyle olaylarda hayatını kaybedenlere Filistinli kardeşlerimize Yüce Mevla’dan rahmet, yaralı Müslüman kardeşlerimize acil şifalar diliyor, mukaddesatımıza yapılan bu saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz.”
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!

İlgili Diğer Haberler

400 kişinin yaşadığı Oberbruck'ta açılan sanal muayenehane ile hastalar bir ekran aracılığıyla doktorlara derdini anlatıyor.
09 Eylül 2016 Cuma
(SADEF) Genel Başkanı Yıldıray Baş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 'Samsun Tanıtım Günleri' kapsamında Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'yı makamın
31 Ağustos 2016 Çarşamba
Prof. Dr. Sait Bilgiç, törenle görevi Prof. Dr. Hüseyin Akan’dan devraldı.
16 Ağustos 2016 Salı
15 Temmuz Demokrasi Parkı ve Demokrasi Şehitler Anıtı açıldı.
05 Ağustos 2016 Cuma
 
Haber İle ilgili Diğer Fotoğraflar