KÖŞE YAZARLARI
Skip Navigation Links
 
 
 

Rektörlük seçimi başladı

Rektörlük seçimi başladı
Gündem - 13.07.2016 Çarşamba 11:55 
OMܒnün Rektör Adaylarını Belirleme Seçimi ilk altı aday belli oldu.
 

OMÜ’de Seçim Heyecanı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi rektör adaylarını belirledi. 12 Temmuz 2016 Salı günü Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve 09:00’da başlayıp 16.00’da sona eren Rektör Adaylarını Belirleme Seçiminde 1078 öğretim üyesinden 1012’si oy kullandı. Katılımın yüzde 94’ü bulduğu seçimde 6 rektör adayı belirlendi.  

OMÜ’nün Rektör Adaylarını Belirleme Seçimi ilk altı aday ve oyları şöyle oldu:

  1. Prof. Dr. Şaban Sarıkaya  163 (%16.5)

  2. Prof. Dr. Sait Bilgiç  161 (%16.3)

  3. Prof. Dr. Şenol Eren 134 (%13.5)

  4. Prof. Dr. Yılmaz Can 115 (%11.6)

  5. Prof. Dr. Bünyamin Şahin 93 (%9.4)

  6. Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu 85 (%8.6)

Seçime geçilmeden önce Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan kısa bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Akan, “Yeni atanacak Rektörümüzün üniversitemizi daha iyiye ve daha üst düzeylere taşıyacağına inanıyorum. Yeni Rektör tüm akademik ve idari personelin de yardımıyla bu hedefe ulaşacak ve üniversitemizi ileriye götürecektir. Bugün üniversitemizin tüm kadrolu öğretim üyeleri oy kullanacaklar. Rektör adaylarını belirleme toplantısını yürütmek ve sonuçlandırmak üzere sandık kurulu size yardımcı olacaktır. İnşallah bu seçim sonunda güzel sonuçlar elde etmiş olacağız” dedi.

Sandık Kurulu

Seçim Sandık Kurulunda; Sandık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Dursun Ali Akbulut, Doç. Dr. Ayfer Kamalı Polat, Yrd. Doç. Dr. Gökhan Demir yer aldı. Yine 1. sandıkta; Prof. Dr. Hüseyin Peker, Doç. Dr. Hakan Özcan, Yrd. Doç. Dr. Pelin Altınışık; 2. Sandıkta Doç. Dr. İlhan Aksoy, Prof. Dr. Ünal Zeybekoğlu, Yrd. Doç. Dr. Hakan Özer ve 3. sandıkta Prof. Dr. Mahmut Başoğlu, Doç. Dr. Murat Kurt, Yrd. Doç. Dr. Buğra Genç görev yaptı.

Seçim Takvimi

Yapılan Rektör Adaylarını Belirleme Seçiminde en çok oy alan 6 isim 15 Temmuz'a kadar Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'na bildirilecek. Rektör adaylarını inceleme komisyonu ise 18-26 Temmuz tarihleri arasında çalışmasını sürdürecek. Yükseköğretim Genel Kurulu’nun toplantısı 27-28 Temmuz gerçekleştirilecek ve adaylar arasından 3 ismi 1 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığına sunacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 adaydan birini Üniversiteye 4 yıllığına rektör olarak atayacak.

Seçimde tüm adayların aldığı oy adeti ve oranlarına  www.omu.edu.tr adresinden ulaşılabilir…


Etiketler; ,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!

İlgili Diğer Haberler

400 kişinin yaşadığı Oberbruck'ta açılan sanal muayenehane ile hastalar bir ekran aracılığıyla doktorlara derdini anlatıyor.
09 Eylül 2016 Cuma
(SADEF) Genel Başkanı Yıldıray Baş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 'Samsun Tanıtım Günleri' kapsamında Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'yı makamın
31 Ağustos 2016 Çarşamba
Kavak'ta 22 Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi
25 Ağustos 2016 Perşembe
Adalet Bakanlığı tarafından Kavak ilçesinde yapılacak olan cezaevi için çalışmalar başladı.
16 Ağustos 2016 Salı