KÖŞE YAZARLARI
Skip Navigation Links
 
 
 

Samsun OMÜ'de okuma etkinlikleri

Samsun OMÜ'de okuma etkinlikleri
Gündem - 28.10.2014 Salı 09:18 
Kitap okumaya dikkat çekmek istiyoruz.
 

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü 3. sınıf öğrencileri tarafından, “okuma alışkanlığını yaygınlaştırmaya katkıda bulunmak ve kitaba dikkat çekmek” amaçlı okuma etkinliği düzenledi.

   Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Tapramaz, Türkçe Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Aydın, akademik personel ve çok sayıda öğrencinin katıldığı etkinlik, Eğitim Fakültesinden başlayıp, Fen Edebiyat Fakültesinde son bulan “okuma yürüyüşü” ile başladı. Çoşkulu bir şekilde süren yürüyüş boyunca öğrenciler; “Yaşasın Kitap, Yaşasın Türkçe, Kitap Aklın İlacıdır, Kitap Kalbin Aynasıdır, Yasalar Ölür Kitaplar Kalır, Kitapsız İnsan Kurumuş Ağaç” yazılı pankartlar taşıyarak slogan attılar.

  Kitap okumaya dikkat çekmek istiyoruz.

  Okuma etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Mehmet Aydın, “Bu şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz okuma ile ilgili olan 3. etkinliğimiz. İlk etkinliğimiz “Okumaya Zamanım Var”, ikinci etkinliğimiz ise, “Okumaya Mekânım Var” başlıklarını taşıyordu. Tüm bu etkinlikleri gerçekleştirmekteki tek amacımız, okuma alışkanlığını yaygınlaştırmaya katkıda bulunmak ve kitaba dikkat çekmektir” dedi.

Prof. Dr. Mehmet Aydın’ın konuşmasının ardından Âşık Ozan Obalı da içinde okumanın vurgulandığı çeşitli türküleri ve deyişleri öğrencilerle beraber söyledi. Daha sonra, akademik personel ve öğrenciler yaklaşık 1 saat boyunca yanlarında getirdikleri kitapları okuyarak okuma etkinliği sonlandırdılar.

 

Etiketler; Samsun Haberleri,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!

İlgili Diğer Haberler

400 kişinin yaşadığı Oberbruck'ta açılan sanal muayenehane ile hastalar bir ekran aracılığıyla doktorlara derdini anlatıyor.
09 Eylül 2016 Cuma
(SADEF) Genel Başkanı Yıldıray Baş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 'Samsun Tanıtım Günleri' kapsamında Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'yı makamın
31 Ağustos 2016 Çarşamba
Kavak Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından darbe girişimine karşı vatandaşların sürdürdüğü "demokrasi nöbetinde" sağlık çadırı açıldığı bildirild
03 Ağustos 2016 Çarşamba
İstanbul merkez ve Samsun Yapı Kredi Çağrı Merkezi’nden yönetici ve uzmanlar katıldı.
11 Mayıs 2016 Çarşamba